Costa Nova … podlehnete?

Hledáte způsob, jak oživit kuchyni a každý den si užívat krásně prostřený stůl? Není nic jednoduššího, než se nechat zlákat překrásnou portugalskou kameninou z městečka Costa Nova.

Kolekce vás nadchne svou elegancí, jednoduchými tvary, ale především svou úžasnou tyrkysovou barvou, která vám pokaždé připomene dovolenou u moře. čtěte více …

Únorové nahlédnutí do prodejny … Vítáme Vás

Vzhled naší prodejny se mění doslova ze dne na den. Některé zboží máme jen po pár kusech, a tak mizí doslova rychlostí blesku. Ale nebojte se. Prázdných regálů a polic se u nás nikdy nedočkáte. Vše, co putuje do balíčků a uvolní na prodejně místo, obratem nahradíme něčím jiným. čtěte více …

Vůně do bytu Boles d’olor … láska na první přičichnutí

Španělská společnost Boles d’olor se sídlem v Barceloně se zaměřuje na výrobu těch nejkvalitnějších interiérových vůní. Již od roku 1977 zakladatel Eugeni Boix po boku zkušených techniků a designérů tvoří dokonalé doplňky, které provoní každý kout domova.

 

K výrobě bytových vůní používají ty nejlepší suroviny, jsou věrni tradičním způsobům výroby, kladou důraz na detail a neustále zlepšují jejich design v souladu s novými trendy. Díky tomu mohou zaručit tu nejvyšší kvalitu svých výrobků.
  
čtěte více …

Podsedáky na židle 40x40cm

Sedák na židli na obrázcích má čtvercový rozměr 40 x 40 cm. Zaujme každého svým patchworkovým vzorem v jemným zelenkavých tónech.

 

Dalším zdobným prvkem je krajka, kterou je sedák olemovaný. Krajka také zdobí některé jeho menší části. Sedák se bude hodit do jakéhokoli prostředí a zkrášlí jakékoli vaše posezení.

 
Patchwork je speciální textilní technika – jde o sešívání malých kousků látek s různými motivy, které vytvářejí geometrické vzory. Patchwork se vyrábí ručně i strojově.

 

V současné době je široká škála výrobků tohoto typu – nejčastěji deky, polštáře a přehozy.

 

čtěte více …

Blesková proměna starého nábytku…v hlavní roli NÁBYTKOVÉ ÚCHYTKY

Nevěříte, že něco tak malého, jako je úchytka, dokáže proměnit komodu nebo kuchyni k nepoznání? Také jsme nevěřili, dokud jsme je neviděli na vlastní oči. Jsou krásné, designové, elegantní a mají šmrnc. Díky úchytkám můžete doslova za pár korun dát starému kusu nábytku druhou šanci. čtěte více …

Výlevka

Kde se výlevky objevily? 

 

Výlevky bychom mohli dříve vidět nejčastěji na pavlačích městských nájemních domů – do jednotlivých bytů nebyla voda zavedena, obyvatelé si pro ni chodili ke společné výlevce na pavlač a do ní také použitou vodu vylévali. Podobné to bylo i ve venkovských rodinných domech a chalupách. Pokud byla voda do stavení zavedena, k dispozici byla výlevka v chodbě. Podle tvaru se jí někdy říkalo mušle.

 

A protože práce na zahradě a manipulace s ovocem a zeleninou také často vyžaduje vodu, bývaly u vesnických domků umísťovány kovové výlevky i na venkovní stěně směřující do zahrady.

 

čtěte více …

Moderní venkovská kuchyně v modrém kabátu

Ještě pořád trávíme spoustu času uvnitř našich domovů, a tak není od věci si tyto chvíle zpříjemnit. A čím jiným, než dobrým jídlem, u kterého se sejde celá rodina. Právě proto je velký jídelní stůl tak důležitou součástí našich domovů. Pojďte s námi nahlédnout do světa kuchyňských doplňků, bez kterých by kuchyně nebyla úplná.

čtěte více …

Originální dárek pro muže? Zkuste retro otvírák na lahve

Znáte někoho, kdo si nedá rád nachlazené pivo v pohodlí domova? My musíme hodně pátrat v paměti. Tak proč i takhle běžnou a všední věc nevyužít k výběru dárku pro Vaše blízké.

 

Originální otvírák na láhve bude nejenom zajímavým dárkem, ale zcela jistě i stylovým doplňkem interiéru nebo venkovního posezení. Pro zahradní terasy a pergoly je jako stvořený. Bude vždy po ruce, všem na dosah a ten nástěnný se navíc nikdy nikam neztratí. čtěte více …

Posviťte si na to! Zimní večery za svitu elegantní lampy

Dlouhé zimní večery přímo vybízí k odpočinku nebo čtení. Vždy příjemně se budete cítit za svitu elegantní lampy, která nabídne dostatek světla a zároveň nenaruší klidnou atmosféru domácí pohody. čtěte více …

Nakoukněte s námi na veletrh FOR DECOR & HOME 2018

Jako každý rok jsme se i letos vydali na tradiční jarní veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME. K vidění byla hala plná překrásných věcí s jarní a velikonoční tématikou, ale i ukázky vánočních trendů pro rok 2018. čtěte více …