Bylinková zahrádka

Kategorie: Zahradní dekorace,

Při vaření rád používám čerstvé bylinky. Není nad to, jít si do záhonku utrhnout čerstvou petržel, libeček, nebo na odpolední svačinu pažitku.

 

Minulý týden se k nám dostal zajímavý tip na vlastní bylinkovou zahrádku v případě, že nemáte mnoho prostoru, nebo vám pro veškeré zahradničení stačí pár základních bylinek předpěstovaných a zakoupených třeba v Lidlu.

 

Dvěma dětem stačilo na postavení 10 minut a pak celé odpoledne navážely hlínu sem a tam …Oslavte s námi 11. narozeniny SLEVOU 11% NA VŠE

Před 11 lety vznikla myšlenka vytvořit místo, kde bude snadné vybrat neokoukané chalupářské dekorace a výrobky.

 

Díky Vašim poptávkám, fotografiím a inspiracím pak zadáváme podněty českým kovářům. Na výstavách současně vybíráme originální kousky dekorací i nábytku, které budou našim chalupám slušet.

 

S 30 denní zárukou můžete výrobky vyzkoušet a to i při nákupu v kamenné prodejně.

 

Děkujeme Vám za Vaše každodenní inspirace a přízeň. 🙂

 

Za NOVAline

Karásek ZbyněkCOSTA NOVA BEJA

Costa Nova – kolekce BEJA.

Venkovský vzhled ručně vyráběné kameniny.

 

Portugalská firma COSTA NOVA vyrábí ručním způsobem nádobí z kameniny. Výroba je ale vybavena nejmodernější technologií při vypalování a vytváření glasury.

 

Na nádobí jsou i patrné prohlubně od prstů hrnčířů.  Ruční výroba – nádobí s vysokou a dlouhodobou hodnotou.

 

Přesvěčte se o kvalitě nádobí od Costa Novy. Začněte třeba hrníčkem na kávu. Rázem si ji zamilujete a budete ji muset mít doma kompletní …

 

Stáhněte si katalog zde >>> KATALOG COSTA NOVA BEJAČerstvá káva

Kategorie: Velikonoce,

Čerstvá káva jako rituál.  Při setkání s přáteli ve městě si občas sedneme na kávu a chceme i vyzkoušet a ochutnat jinou, než si připravujeme doma.

Dokážeme ale správně pojmenovat kávu při objednávání?

 Costa Nova Friso

Costa Nova kolekce Friso.

 

Vybírejte z odstínů bílé, šedé, olivové, nebo terakoty.

https://www.costanova.pt/en/collections_415.html?en%2F=&idl=5

 

Vychutnejte si zahradní pohoštění přátelů, na ručně vypalovaných výrobcích portugalské kolekce Friso.

 

Nelamte si hlavu nad počtem kusů.  U nás nemusíte pořizovat celou kolekci. Můžete si vybrat třeba i po jednom kusu od barvy …

 

 Rohožka neslouží pouze našim miláčkům.

Kategorie: Dekorace do chalupy,

Letošní květen nepatřil mezi nejteplejší a bylo i hodně srážek.   Poznali jsme to i zvýšeným prodejem výrobku rohožky před dveře.

 

Představíme vám zde ty, které se v květnu nejvíce líbily.

 Jarní sezóna v plném proudu

Kategorie: Zahradní dekorace,

Počasí se konečně umoudřilo a nás čeká spousta příjemných chvil strávených v přírodě – ať už doma na zahrádce nebo venku v parku. Příroda je krásná sama o sobě, což se o většině neudržovaných zahrad říct nedá. K tomu, abychom se vychutnali volný čas v hezkém prostředí je potřeba i trochu té práce. Volný víkend a lákavé počasí přímo vybízí k první jarní brigádě.

 

Po práci však přichází zasloužená odměna! Posezení v upravené zahrádce nebo na osázeném balkónu bude hned příjemnější.Probuďte zahradu po zimě k životu

Kategorie: Zahradní dekorace,

Sice to na mnoha místech zatím moc jarně nevypadá, ale skrz sněhovou pokrývku brzy začnou vykukovat první květiny. A právě doba, kdy se zahrada začíná po zimě probouzet k životu, je ideální k tomu, začít s jarními pracemi.Jarní mámení

Kategorie: Zahradní dekorace,

Jaro se pomalu probouzí po dlouhé zimě. Není snad nikdo, kdo už ho toužebně nevyhlížel. I zarytí lyžaři si možná říkají, že dost bylo sněhu. Sluneční paprsky nás povytáhnou z teplých domovů stejně jako trávu z hlíny.

 

Po dlouhé zimě se i práce na zahrádce stává pro mnohé z nás jedním z nejmilejších koníčků. Vybíráme semínka, kupujeme sazenice všeho možného, ti šikovnější si je dokonce předpěstovávají sami.

 

A hurá na zahrady, zahrádky a záhonky. Je třeba využít příznivého počasí, vždyť zítra může klidně pršet.Čeká vás péče o jarní zahradu?

Kategorie: Zahradní dekorace,

Příroda se po dlouhé zimě začíná pomalu probouzet. V březnu nás čekají první práce na zahradě, které není radno odkládat. Právě v tomto čase odstraňujeme plevel, prořezáváme větve, vysazujeme stromky, keře a chystáme vše na sázení zeleniny. Bez toho všeho by zahrada v létě nebyla tou správnou oázou klidu a nejlepším místem pro relax.