Katalytická lampa, která provoní váš domov

Katalytická lampa

 

Možná to znáte, zvlášť pokud máte v domě nebo bytě spojenou kuchyni s obývacím pokojem. Pokud vaříte aromatické jídlo nebo smažíte oblíbené řízky, nepříjemný odér se často drží v místnosti opravdu dlouhou dobu, nehledě na otevřená okna ani na odsávání. Jak nad tím ale vyhrát? Rozhodně pomůžou osvěžovače vzduchu všeho druhu!

 

Pod pojmem osvěžovač vzduchu si nejspíš vybavíte vonný stromeček z auta nebo rozprašovač, ale v dnešní době máme spoustu dalších, krásných a voňavých možností. Vedle vonných svíček, aromalamp nebo difuzérů je to třeba i katalytická lampa. Že si nejste jistí, co přesně katalytická lampa je? Nevadí, přesně pro vás je určen náš dnešní článek.

 Ptačí budky a ptáčci na zahradě

Ptačí budky

 

Říká se, že první vlaštovka jaro nedělá. Možná jste jich, stejně jako my, za okny ale již viděli několik. I počasí venku napovídá, že jaro je snad konečně opravdu tu. Přirovnání s vlaštovkou také nebylo náhodné. Jaro znamená nový život nejen u rostlin a stromů, ale hlavně také u zvířat, ptáčky nevyjímaje.

 

Pokud máte zahradu nebo alespoň větší balkon či terasu, pak můžete ptáčky po dlouhé zimě přivítat několika způsoby. Krmítka nebo pítka pro ptáčky vytvoří pro všechny krásné opeřence prostor, kde si mohou odpočinout a načerpat síly. Chcete-li si ale opravdu získat jejich náklonost, pak se v dnešním článku podívejte na ptačí budky, které ptáčkům poskytnou místo k hnízdění a úkrytu.

 Propadněte zdravému trendu kvašení zeleniny

Kvašená zelenina

 

Po dlouhé zimě se na jaře začíná vše probouzet. Nemluvíme ale pouze o přírodě, i my lidé máme najednou více energie, a snažíme se každou volnou chvilku strávit na sluníčku. Pokud vám ale energie stále chybí, možná vaše tělo postrádá některé důležité vitamíny. Aby člověk zůstal fit, obzvlášť v dnešní době, je nejlepší a asi nejjednodušší začít u našeho jídla na talíři. Vedle čerstvého ovoce a zeleniny pomohou také kvalitní ryby nebo luštěniny. Potřebujete-li ale opravdu “nakopnout” doporučujeme nakládanou nebo dokonce kvašenou zeleninu.

 

Nakládaná a kvašená zelenina jsou přímo vitamínovou bombou. Kvašené zelí určitě každý z vás zná, zřejmě i jeho benefity, ale věděli jste, že nakládat a kvasit můžete prakticky každý druh zeleniny? Přesně o tom si v dnešním článku řekneme, společně s tím, jak se vám při kvašení bude hodit nádoba na kvašení a praktické skleněné dózy na potraviny.

 Nejkrásnější velikonoční dekorace domů i ven

Kategorie: Velikonoce,

Velikonoční dekorace

 

Jedny z nejbarevnějších svátků v roce už jsou tu zase – Velikonoce. I přes to, že loni i letos budou rozhodně jiné, než předchozí roky, alespoň doma si tyto svátky můžeme užít s našimi nejbližšími. A co navodí krásnou jarní atmosféru lépe než stylové velikonoční dekorace?

 

Symbolů Velikonoc a jara máme v našich končinách mnoho. Týkají se hlavně citlivého spojení původních pohanských oslav a těch křesťanských. Ať už se tedy doma obklopíte pouze květinami, nebo i soškami slepiček, zajíčků či beránků, určitě nešlápnete vedle. A kde načerpat na velikonoční dekorace inspiraci? No přeci v tomto článku!

 Balkónový nábytek na balkón, terasu či zahradu

Balkónový nábytek

 

Blíží se léto a s ním i chvíle strávené venku. Přes víkendu má člověk vyžití dost – můžeme jet na výlet nebo na procházku, ale co ve všední den? Mezi prací a povinostmi doma není moc času nazbyt. Proto je třeba vytvořit si na zahradě, terase nebo balkóně tak příjemné prostředí, abychom si užili volné chvíle každý den. Balkónový nábytek, který se hodí do všech venkovních prostor u domu, je proto perfektní volbou!

 

V dnešním článku si ukážeme, jaké možnosti vám balkónový nábytek nabízí a jak o něj pečovat. Vězte ale, že pokud máte u bytu jen malý balkónek, určitě jej oceníte!

 Stolek pro výsadbu – šikovný pomocník na zahradu

Stolek pro výsadbu

 

I přes to, že se venku stále ještě sem tam mihne sněhová vločka, je ve vzduchu pomalu cítit jaro. A jaro přináší do života po nekonečné zimě novou dávku pozitivní energie – více svítí sluníčko, my máme chuť být venku a hlavně se začínají probouzet naši nejmilejší společníci – květiny. Po dlouhé zimě si ale i ony zaslouží adekvátní péči, proto popadněte všechny květiny v květináči, a pustíme se společně do toho.

 

Ti z vás, kteří mají velkou zahradu, už nejspíš mají pohodlné pracovní místo, kde mohou přesazovat květiny. Některým zase nejspíš stačí terasa, dvorek nebo větší balkón. Tak či tak ale není dobré ani pro dobrou náladu, ani pro záda, abyste se nad prací krčili na zemi. Proto se bude na nejednu zahradu hodit stolek pro výsadbu, o jehož výhodách si v dnešním článku, společně s tipy na výsadbu a přesazování květin, řekneme.