Krmítka pro ptáky – jak je vybrat?

Krmítka pro ptáky

 

Pomalu, ale jistě se nám do životů vkrádá zima. Než ale definitivně zazimujete zahradu nebo terasu, vzpomeňte si na ptáčky, kteří vám v létě cvrlikali na stromech. Ti ptáci, kteří neodlétají do teplých krajin zůstávají mezi námi a za chladných nebo dokonce mrazivých večerů a dní jim není hej. Pořiďte proto na zahradu krmítka pro ptáky, kteří jistě ocení něco dobrého a také místo, kde se na chvíli mohou schovat.

 

Může se zdát, že ptáci mají i přes zimu spoustu potravy. Opak je ale pravdou – mnohdy vaše přikrmování na krmítku může ptáčky zachránit. A jaká krmítka pro ptáky zvolit? V tomto článku si představíme litinová i dřevěná krmítka s využitím nejen na krmení.

 Dušičkové dekorace

Dušičkové dekorace

Dušičky jsou velice významným podzimním dnem. 2. listopadu každý rok si připomínáme naše blízké, kteří už s námi nemohou být. Na zemřelé samozřejmě myslíme celý rok, Dušičky jsou ale příležitostí hezky se postarat o místo jejich posledního odpočinku a zvelebit jej. Tradicí je například zapálit svíčku, položit věnec nebo čerstvé květiny či jiné dušičkové dekorace.

 

Co si pod pojmem dušičkové dekorace představit? Všechny dekorace či aranžmá, která mohou mile a důstojně vyjádřit naši náklonnost a vzpomínky na zesnulé – například sošky, světelné dekorace, dekorace s motivy srdce a jiné. V dnešním článku si některé z nich blíže představíme.

 Nástěnné hodiny do bytu i ven

Nástěnné hodiny

V dávných dobách se lidé museli spoléhat na určování času pouze podle slunce a měsíce. My už naštěstí nemusíme (i když sluneční hodiny jsou úžasnou dekorací na zahradu), a můžeme vsadit na přesnější hodiny digitální nebo ručičkové. Hodiny ale nejsou pouze ukazately času. V dnešní době můžou být úžasnou bytovou i zahradní dekorací.

 

Nástěnné hodiny můžete pořídit dřevěné, kovové, se sklem, s kyvadlem, se zvuky… Zkrátka téměř v jakékoliv variantě a velikosti. Hodiny se skvěle hodí hlavně do společných prostor jako je obývací pokoj, chodba nebo kuchyně. Ne vždy u sebe máme mobilní telefon či náramkové hodinky, a proto se hodí mít hodiny stále na očích.

 

V dnešním článku si představíme nástěnné hodiny jak do interiéru, tak venkovní, které můžete umístit na fasádu nebo do altánku.