Louskáček na ořechy jako užitečný pomocník v domácnosti

Louskáček ořechů – užitečný pomocník

 

Podzim se blíží a s ním i sezóna ořechů. Ať už milujete lískové nebo vlašské, vždy potěší, když je nemusíme kupovat z obchodu. Pokud máte ořešák na zahradě nebo máte dobré známé, pak máte jistě zásobu kvalitních “domácích” ořechů. To s sebou ale nese jednu ne vždy příjemnou povinnost – louskání.

 

Louskání je sice daní za skvělou chuť kvalitních oříšků, když máte ale správné náčiní, může se z toho vyklubat i uklidňující činnost. Je tedy dobré vybrat správný louskáček na ořechy, který vám skvěle sedne do ruky.

 Velký hrnek pro velkou žízeň

Velké hrnky

 

Ať už v létě nebo v zimě, hrnek oblíbeného čaje, kávy nebo kakaa vždycky přijde vhod. Navíc je ranní káva nebo čaj o páté krásným rituálem, kdy si můžeme dopřát klid a chvíle pouze pro sebe. Máte už ale velký hrnek, z kterého si můžete váš oblíbený nápoj pořádně vychutnat?

 

Velké hrnky nebudou ale pouze ozdobou vaší kuchyně. Hrnky jsou jedním z nejvděčnějších způsobů, jak obdarovat vaše přátele a rodinu, ať už na Vánoce, narozeniny nebo jen tak pro radost. Nechte se proto inspirovat hrníčky z tohoto článku a třeba najdete ten svůj vysněný.

 Montáž zahradního umyvadla na zeď

Kategorie: Zahradní umyvadla,

Montáž zahradního umyvadla na zeď zvládne každý kutil a i ti méně zruční by měli zvládnout montáž max. do 30 minut.

 

Co budeme k montáži zahradního umyvadla potřebovat?

 

  • vrtačku + vrták
  • hmoždinky  4ks
  • šroubky 4ks
  • silikonové těsnění / konopí
  • metr
  • tužku

 

Hlavní věc, která ovlivňuje celou montáž je přívod vody.  Pokud máte přívod vody pro zahradní kohoutek v požadovaném místě, stačí umístit umyvadlo bez kohoutku na místo přívodu a vyznačit v místě otvorů v umyvadle určených pro přišroubování, bod pro vyvrtání otvorů do zdi.Recept na kotlíkový guláš

Recept na výborný kotlíkový guláš

 

Každá rodina má jistě alespoň knihu osvědčených rodinných receptů, která se dědí po generace. A proč ji nevyužít také při kempování? Třeba při vaření tradičního “kempovacího” jídla, kterým je kotlíkový guláš.

 

Je určitě mnoho variant a receptů na tradiční kotlíkový guláš, nám se ale osvědčil ten, který vám představíme v dnešním článku.

 Pravý kotlíkový guláš

Pravý kotlíkový guláš

 

Léto je v plném proudu a stále není pozdě vyrazit alespoň na víkend někam ven, třeba do kempu. Ke kempování neodmyslitelně patří klasika české kuchyně a to pravý kotlíkový guláš.

 

Snad žádné jiné jídlo ve vás nevyvolá tak krásné vzpomínky na letní chvíle strávené u táboráku, třeba navíc ve společnosti dobrých přátel za zvuků kytary. Už se taky vaření pravého kotlíkového guláše v přírodě nemůžete dočkat?

 

Tak se pojďme podívat, co všechno k jeho uvaření potřebujeme.

 Teploměr do udírny

Kategorie: Venkovní ohniště,

Teploměr do udírny se stane užitečným pomocníkem.

 

Odhadovat teplotu uvnitř udírny dotykem na dvířka mohou jen “staří zkušení” rybáří a chataři.

 

Teploměr do udírny Vám poskytne v každé chvíli přehled o tom, co se v udírně děje. Zdali se oheň v ohništi moc nerozhořel, nebo naopak neztrácí na síle. V takovém případě doporučujeme rozdmýchávač s trubkou 73cm.