Potřeby pro správné zahrádkáře

Správný zahrádkář a vybavení na zahradu

 

Vlastní zahrádka je útěchou všech žijících v bytě a radostí pro ty, kteří žijí v rodinném domě. Ne nadarmo se říká, že Češi jsou národem zahrádkářů a chalupářů a je to tak! A můžeme být na sebe náležitě pyšní – o zahrádky se poctivě staráme, pěstujeme svoji zeleninu a pečujeme třeba i o zvířátka.

 

Aby naše zahrádkaření bylo komfortní a efektivní, potřebujeme spoustu vychytávek a vybavení, které práci zahrádkářům usnadňuje. Ať už jde o vidle, kolečka, žebříky nebo i menší doplňky jako motyčky, cedulky na bylinky nebo konve. S těmi prvními vám pomůže nejbližšší hobby market, s těmi druhými vám rádi pomůžeme my v NOVAline.cz.

 Povlaky na polštářky pro útulný domov

Povlaky na polštářky

 

Co dělá domov domovem? Někdo upřednostňuje minimalistický styl s co nejméně věcmi, někdo se rád obklopuje bytovými dekoracemi v každé místnosti. Hlavní ale je, abychom se doma cítili pohodlně a bezpečně. Pokud nejste vyznavači dekorativních předmětů, je ale spousta jiných způsobů, jak lze zútulnit interiér. Jedním z nich jsou rozhodně polštáře všech druhů a tvarů a hlavně dekorativní povlaky na polštářky.

 

Povlaky na polštářky dokáží divy – různě barevné látky můžete sladit s dalšími dekoracemi v bytě. Povlaky dokáží rozzářit černobílý interiér a nebo barevně doplnit už tak veselé barvy vašich pokojů.

 

Povlaky na polštářky a polštářky jsou také skvělými dárky, hlavně například na kolaudační oslavy vašich přátel. Pokud si nevíte rady, čím byste jim v novém domečku udělali radost, pak polštářkem s krásným povlakem rozhodně nešlápnete vedle.

 Jak udržovat smaltované nádobí

Smaltované nádobí a péče o něj

 

Kuchyně našich babiček byly těchto skvostů plné – smaltované plecháčky, pekáče na buchty nebo hrnce na výborný domácí vývar. Postupem času ale toto krásné smaltované nádobí bylo nahrazeno nerezem a plastem. V poslední době ovšem smaltované nádobí zažívá opět návrat k plotnám i troubám a my jsme z toho nadšení!

 

Smaltované nádobí je totiž nejen praktickou vychytávkou v kuchyni, ale dodá interiéru stylový nádech. Aby vám smalt dlouho vydržel, je potřeba se o něj řádně starat. Pár tipů na údžbu smaltovaného nádobí vám představíme v dnešním článku.

 Smaltované nádobí Sfinx

Smaltované nádobí Sfinx

 

Smaltovné nádobí zažívá velký návrat. Krásné vzpomínky z dětství na babiččiny kynuté buchty vytažené přímo z pece nebo trouby zanechaly velkou stopu na mnoha z nás, a proto máme tendenci se ke starým dobrým a osvědčeným věcem vracet. A není divu!

 

Smaltované nádobí je velice kvalitní společník v kuchyni s dlouhou životností. Hodí se jak při vaření, tak pečení nebo zadělávání těsta. Na českém trhu najdeme spoustu kvalitních výrobců a dodavatelů, jedním z nich je například prodejce smaltovaného nádobí Sfinx.

 Věšák na klíče

Věšáky na klíče

 

Každý z nás nosí při ruce klíče všude s sebou už od dětství. Někomu stačí dva, někdo nosí celý svazek. Komu z nás se ale nestalo, že by nevěděl, kde klíče má, nebo hůř, že je ztratil? Asi nikomu – každý takovou zkušenost máme. A nikdo se ráno při odchodu do práce či do obchodu nechce zdržovat hledáním klíčů po bytě. Možná vám chybí věšák na klíče.

 

Věšák na klíče je ideálním dekorativním předmětem do předsíně. A nemusí to být jen 4 obyčejné háčky připevněné ke stěně. V naší nabídce najdete spoustu typů věšáků na klíče od dřevěných k litinovým, s různými motivy nebo ornamenty.

 

Díky více háčkům na věšácích na klíče může mít ten svůj každý člen domácnosti a uvidíte, že vaše ranní odchody z domu budou mnohem rychlejší!

 

 Grilovací rošty na ohniště

Grilovací rošty na ohniště

 

Začíná léto a s ním přichází i moc příjemné “povinnosti” – oprášit venkovního posezení na zahradě a připravit jej na oslavy, grilovačky a setkávání s přáteli a rodinou. S tím souvisí i údržba venkovního ohniště.

 

Odzvonilo dobám, kdy jsme na zahradách měli ohniště ohraničené kamením a hromadu dříví ležící vedle. Taková ohniště jsou sice klasikou, hodí se ale spíše na kempování a vaší zahradě či terase bude slušet úhlednější ohniště, které s pečlivou údržbou vydrží dlouhé roky. Na tyto ohniště se můžete podívat zde: ZAHRADNÍ OHNIŠTĚ.

 

Nad ohništěm můžete opíkat špekáčky, do křupava vypečený chleba nebo rohlík. Takové ohniště můžete ale proměnit i v grilovací království. Stačí vybrat ten správný grilovací rošt, který k zahradnímu ohništi bude sedět. V následujícím článku si tyto grilovací rošty představíme.