Poštovní schránky – praktické ozdoby zádveří

Poštovní schránky

 

I přes to, že se doba posunula závratným tempem dopředu a spousta korespondence už probíhá pouze online, stále se najde pár situací, kdy dopis dostaneme na papíře. A co teprve krásné pohledy od přátel z dovolené! Proto jsou poštovní schránky opravdu důležité.

 

Bydlíte – li v bytě, nemáte bohužel příležitost sami si poštovní schránku vybrat. Pokud však bydlíte v rodinném domě, s výběrem schránky si můžete dát načas a prozkoumat všechny možnosti, které jsou vám nabízeny. Poštovní schránky už totiž nejsou jen obyčejné plechové skříňky na dopisy. Můžou být naopak krásnou dekorací do zádveří! Pojďme se na některé vaše možnosti podívat.

 Petrolejové lampy jako stylové doplňky

Petrolejové lampy

 

V dobách před zavedením plynového či elektrického osvětlení byly petrolejové lampy užitečnými pomocníky v mnoha domácnostech. Takové doby už jsou sice dávno pryč, ale proč si třeba na chalupě nedopřát takovou romantiku i nyní?

 

V místech na samotách, kde není zavedená elektřina, je petrolejová lampa skvělým společníkem – oproti svíčce vydává mnohem intenzivnější světlo a proto tak dobře uvidíte i na čtení nebo deskové hry. Máte tedy chalupu na samotě u lesa nebo jezdíte na letní tábor daleko od civilizace? Petrolejové lampy jsou pro vás ideální volbou!

 Podzimní dekorace do truhlíku

Podzimní dekorace do truhlíku

 

Sychravé počasí a chladné noci nám v poslední době napovídají, že podzim už je opravdu tady. A že je na co se těšit! Jeden z nejbarevnějších měsíců nám brzy nabídne spoustu přírodních skvostů, kterými si můžeme ozdobit obydlí.

 

Kreativitě se meze nekladou. Můžete si vytvořit ozdobný věnec, dekoraci na stůl nebo třeba podzimní dekorace do truhlíku. Podzim nám k tomu nabízí velké množství přírodnin, z kterých můžeme tvořit – šípky, kaštany, jeřabiny, žaludy, zkrátka všechno, co vás napadne!

 

V tomto a dalších článcích na našem webu tedy můžete načerpat inspiraci a pustit se do podzimního tvoření!

 Podzimní dekorace

Podzimní dekorace a jak je vyrobit

 

Podzim se neodvratně blíží a s ním přichází i pestrobarevné podzimní dekorace. Nenechte se ale oklamat! Nemusíte za ně utrácet tisíce, snadno je s malou pomocí vytvoříte sami!

 

Nejvíce materiálu i inspirace samozřejmě najdeme v přírodě okolo sebe. Základem pro nádhernou podzimní dekoraci se může stát pár koupených vřesů, větvičky ze zahrady, proutí, kaštany, ořechy, uschlé bobule, kůra, mech nebo oblíbené dýně.

 

Dekoraci můžete nechat čistě přírodní, nebo ji doplnit drobné koupené dekorativní předměty jako jsou světýlka nebo závěsné dekorace. V tomto článku si představíme várku inspirace na kreativní podzimní tvoření.

 Napájadlo pre vtáky do záhrady

Napájadla pre vtáky

 

Či je leto alebo zima, vtáčiky nás teší svojou prítomnosťou na záhrade či za oknom za každého počasia. V našich končinách sa môžeme stretnúť hlavne sa sýkorkami, vrabci alebo kosy.

 

Prítomnosť vtáčikov na záhrade je viac než príhodná – nielen že krásne spievajú, zároveň zbavujú záhradu a vaše záhony nežiadaných červov a húseníc. Odmeňte sa im za ich spoločnosť!

 

Vtáčiky na vašej záhrade iste poteší miesto, kde sa môžu osviežiť, v dobách horúčavy napiť a okúpať a v zime zasa zobnúť obilia. Navyše sú tieto napájadlá pre vtáky do záhrady úžasnú vonkajšú dekorácií.

 Jak sestavit sluneční hodiny

Sluneční hodiny a jejich sestavení

 

Sluneční hodiny známe asi především z krásných fasád starších nebo z filmů o vynálezcích. Už ale dávno nejsou jen nedostupným luxusním výdobytkem, právě naopak! Sluneční hodiny můžeme mít na zahradě či fasádě všichni. A jsou opravdu nádherným doplňkem, který je zároveň velice praktický.

 

I přes to, že nejsou tak přesné, jako digitální či strojkové hodiny, přibližný čas (některé až na 15 minut) spolehlivě ukazují. Jak je jistě jasné z jejich názvu, sluneční hodiny využívají otáčení Země kolem své osy a tím tedy směr slunečních paprsků, které v odlišné časy vrhají odlišné stíny předmětů. Každé takové hodiny mají ukazatel, který tento princip využívá – vrhá stín na čísleník.

 

Existují tři základní tipy slunečních hodin, které si v dnešním článku představíme.