Ptačí budky a ptáčci na zahradě

Ptačí budky

 

Říká se, že první vlaštovka jaro nedělá. Možná jste jich, stejně jako my, za okny ale již viděli několik. I počasí venku napovídá, že jaro je snad konečně opravdu tu. Přirovnání s vlaštovkou také nebylo náhodné. Jaro znamená nový život nejen u rostlin a stromů, ale hlavně také u zvířat, ptáčky nevyjímaje.

 

Pokud máte zahradu nebo alespoň větší balkon či terasu, pak můžete ptáčky po dlouhé zimě přivítat několika způsoby. Krmítka nebo pítka pro ptáčky vytvoří pro všechny krásné opeřence prostor, kde si mohou odpočinout a načerpat síly. Chcete-li si ale opravdu získat jejich náklonost, pak se v dnešním článku podívejte na ptačí budky, které ptáčkům poskytnou místo k hnízdění a úkrytu.

 Kanafas jako součást moderního interiéru i chalupy

Kanafas

 

Á, Casanova vylezl z kanafasu!” – tato legendární hláška z filmu S tebou mě baví svět je možná první, co vás při slově kanafas napadne. A možná se najdou i tací jako já, kteří až příliš dlouhou dobu nevěděli, co to tohle složité slovo na písmeno K vlastně je. Je totiž tolik podobných slov, které ale znamenají úplně odlišné věci – kanape, kanopa, … Kdo se v tom má vyznat?

 

Mnozí z vás si ale nejspíš kanafas spojují s dětstvím a prázdninami u babičky, která v ložnici nebo v kuchyni v truhle tuto látku určitě měla. I proto vznikl dnešní článek, aby vám, kteří stále tápou, tuto látku přiblížil, a vám, kteří už jsou znalí, nabídl inspiraci, jak kanafas zapojit do všech typů interiérů.Barva roku 2021 vám rozzáří den

Barva roku 2021

 

Barva roku se každoročně vyhlašuje během prosince roku starého světoznámým Pantone Colour Institute. Pro ten letošní ale Pantone vybralo rovnou barvy dvě. Jednou z nich je tipycká šedá, kterou můžete do interiéru dostat většími kousky, jako je například kuchyňská linka nebo podlahy či třeba gauč. Druhá barva roku 2021 je však mnohem zajímavější. Stala se jí totiž jasně zářivě žlutá, která ve vteřině dodá pokoji život a vykouzlí úsměv na tváři.

 

A jak žlutou do interiéru dostat? Ti odvážnější můžou vsadit na velké kousky, jako jsou křesla nebo velké obrazy, ostatní se ale mohou spokojit se stylovými bytovými dekoracemi. Barva roku se za 12 měsíců opět změní, a kdo by stále pořizoval nový nábytek? V dnešním článku si představíme stylové žluté bytové doplňky, které nevyjdou z módy ani tehdy, když bude barvou roku třeba zase modrá!

 Věšáky jako všestranní pomocníci v domácnosti

Věšáky

 

Věšáky zkrátka patří do každé domácnosti. Ať už si to uvědomujeme nebo ne, pravděpodobně máme alespoň jeden věšák téměř v každé místnosti. V předsíni se hodí rovnou dva – na klíče a na kabáty. V koupelně se hodí alespoň háček na ručníky. V ložnici užijeme háčky nebo věšák třeba na šperky nebo na župany. A v kuchyni se vždycky hodí místo, kam zavěsit kuchyňské náčiní jako naběračky a metličky.

 

Pokud tedy potřebujete plochu na zavěšování, nemusíte sahat po obyčejných plastových univerzálních věšácích. Z věšáku se totiž může stát krásná stylová dekorace do bytu, která vám bude dělat radost. Stačí jen správně vybrat. V dnešním článku si tedy představíme vaše možnosti.

 Poštovní schránky – praktické ozdoby zádveří

Poštovní schránky

 

I přes to, že se doba posunula závratným tempem dopředu a spousta korespondence už probíhá pouze online, stále se najde pár situací, kdy dopis dostaneme na papíře. A co teprve krásné pohledy od přátel z dovolené! Proto jsou poštovní schránky opravdu důležité.

 

Bydlíte – li v bytě, nemáte bohužel příležitost sami si poštovní schránku vybrat. Pokud však bydlíte v rodinném domě, s výběrem schránky si můžete dát načas a prozkoumat všechny možnosti, které jsou vám nabízeny. Poštovní schránky už totiž nejsou jen obyčejné plechové skříňky na dopisy. Můžou být naopak krásnou dekorací do zádveří! Pojďme se na některé vaše možnosti podívat.

 Petrolejové lampy jako stylové doplňky

Petrolejové lampy

 

V dobách před zavedením plynového či elektrického osvětlení byly petrolejové lampy užitečnými pomocníky v mnoha domácnostech. Takové doby už jsou sice dávno pryč, ale proč si třeba na chalupě nedopřát takovou romantiku i nyní?

 

V místech na samotách, kde není zavedená elektřina, je petrolejová lampa skvělým společníkem – oproti svíčce vydává mnohem intenzivnější světlo a proto tak dobře uvidíte i na čtení nebo deskové hry. Máte tedy chalupu na samotě u lesa nebo jezdíte na letní tábor daleko od civilizace? Petrolejové lampy jsou pro vás ideální volbou!