Jak sestavit zahradní fontánu svépomocí bez instalatéra

Zahradní fontána nám ulehčí práci při oplachování zeleniny přímo na zahradě, omývání rukou, nebo napouštění konve na zalévání.

 

Výhodou hliníkové zahradní fontány je snadná manipulace, pokud se rozhodnete fontánu na zahradu umístit pouze sezónně.

 

Tento typ zahradní fontány můžeze napojit i na běžnou zahradní hadici a můžete tak s ní hýbat např. při sekání trávy nebo běžném úklidu.  Fontánu můžete v zahradě umístit ve volném prostoru, přímo u zdi, nebo dokonce zapustit výlevku do úrovně chodníku.  Zde je ale již potřeba počítat s drobnými stavebními přípravami.

 

Pokud Vám postačí provizorní sezónní napojení na zahradní hadici

 

Pokud Vám postačí běžné napojení zahradní fontány na zahradní hadici, bude Vám stačit na zadní stranu ventilu umístit koncovku na rychlospojku a zapojit přívod vody.  Je ale potřeba pamatovat na situaci v horkých dnech, kdy zahradní hadiceJak napojit zahradní umyvadlo na odpad ?

Zahradní umavadla nejsou běžně přizpůsobena pro napojení na odpadní potrubí.   Většina z výlevek má odtok ve spodní části a napojení by bylo spučasně pod odlitkem umyvadla vidět.

 

Počítá se s tím, že odtékající voda po opláchnotí ovoce, nebo rukou při odchodu ze zahrady, nevadí  a při upevnění např. na plot z tvarovek, odtékající voda plot nepoškodí.

 Jaký je rozdíl mezi 1/2″ a 3/4″ zahradním kohoutkem a jak vyřešit výměnu nebo záměnu kohoutku?

Kategorie: Litinová umyvadla,

Často řešíme dotazy, jak vyměnit, nebo naměnit typ kohoutku při pořízení nového retro zahradního umyvadla, nebo kohoutku u zahradní výlevky či fontány.

 

Změna ve velikosti vodovodních kohoutků a přípojek je snadno řešitelná redukcí s vnějším, nebo vnitřním závitem.TOP 3 vodovodní kohoutky českých zahrad

Kategorie: Litinová umyvadla,

Vodovodní kohoutky můžeme v domácnosti i na zahradě vyměnit svépomocí.

 

Mezi nejoblíbenějšími kohoutky na NOVAline cz by se umístili v tomto pořadí.

 

1. Zahradní vodovodní kohoutek retro s délkou 11 cm a závitem 1/2″.

 

Tento typ se stane ve vaší zahradě současně stylovou ozdobou a sluší mu všechny typy retro venkovních zahradních umyvadel.    Do prostoru zasahuje 11cm, dá se na něj zavěsit při napoštění i kbelík a pouští se pohým vybočením kličky od 0° do 90°.

 Grilovací rošty na ohniště

Grilovací rošty na ohniště

 

Začíná léto a s ním přichází i moc příjemné “povinnosti” – oprášit venkovního posezení na zahradě a připravit jej na oslavy, grilovačky a setkávání s přáteli a rodinou. S tím souvisí i údržba venkovního ohniště.

 

Odzvonilo dobám, kdy jsme na zahradách měli ohniště ohraničené kamením a hromadu dříví ležící vedle. Taková ohniště jsou sice klasikou, hodí se ale spíše na kempování a vaší zahradě či terase bude slušet úhlednější ohniště, které s pečlivou údržbou vydrží dlouhé roky. Na tyto ohniště se můžete podívat zde: ZAHRADNÍ OHNIŠTĚ.

 

Nad ohništěm můžete opíkat špekáčky, do křupava vypečený chleba nebo rohlík. Takové ohniště můžete ale proměnit i v grilovací království. Stačí vybrat ten správný grilovací rošt, který k zahradnímu ohništi bude sedět. V následujícím článku si tyto grilovací rošty představíme.

 

 Zahradní výlevka, nebo samostatný štít zahradního umyvadla?

Zahradní výlevka dek9749 v kompletním provedení, nebo samostatně po dílech.

 

Výroba: Slovensko

 

Pokud potřebujete pouze stylově umístit váš zahradní kohoutek umístěný v plotu, můžete samostatně pořídit pouze štít.  Ten lze přopevnit k zemi pomocí kotvících šroubů viz. obrázek.

 

Je potřeba předem připravit i přesné umísstění a zakončení vodovodního přívodu, aby odpovídal finálnímu umístění štítu.  Nevýhodou je vzniklá mezera potřebná pro dotažení spodních matic na kotvícím šroubu.

 

Druhý způsob je také možný a to zabetonováním kulatiny cca 20mm v místech spodních otvorů, při montáži nasazení na tyto kotvící kulatiny a dotažení štítu samotným kohoutkem.