Výměna zahradního kohoutku

Výměna zahradního kohoutku.  Pokud již nastane čas, kdy nám starý zahradní vodovodní kohoutek dosloužil, je čas na výměnu.

 

Někdy postačí odšroubovat pod otočnou kličkou šoupátko, vyčistit, popřípadě vyměnit těsnění a na nějaký čas bude opět zahradní ventil sloužit.

 

Pokud se ale rozhodneme pro výměnu celého kohoutku, nemusíme ani volat instalatéra.Napájadlo pre vtáky do záhrady

Napájadla pre vtáky

 

Či je leto alebo zima, vtáčiky nás teší svojou prítomnosťou na záhrade či za oknom za každého počasia. V našich končinách sa môžeme stretnúť hlavne sa sýkorkami, vrabci alebo kosy.

 

Prítomnosť vtáčikov na záhrade je viac než príhodná – nielen že krásne spievajú, zároveň zbavujú záhradu a vaše záhony nežiadaných červov a húseníc. Odmeňte sa im za ich spoločnosť!

 

Vtáčiky na vašej záhrade iste poteší miesto, kde sa môžu osviežiť, v dobách horúčavy napiť a okúpať a v zime zasa zobnúť obilia. Navyše sú tieto napájadlá pre vtáky do záhrady úžasnú vonkajšú dekorácií.

 Zahradní umyvadlo se sifonem DEK9747

Zahradní umyvadlo se sifonem dek9747 je jedním z řešení, jak vyřešit u zahradního umyvadla i snadné napojení na běžný vodovodní odpad.

 

Všude tam, kde by stékající voda v zahradě působila rušivě, nebo by mohla způsobit poškození povrchu, na kterém je připevněno zahradní umyvadlo, můžeme použít výrobek litinové zahradní umyvadlo se sifonem dek9747.Plánek pro připojení zahradního umyvadla NOVAline na zeď

Montáž zahradního umyvadla je snadná a zvládne ji jednoduchým postupem i laik.

 

K montáži potřebujete:

vrtačku

4ks hmoždinka velikost 8 – 10

konopí nebo instalatérskou silikonovou pásku na závit při připojení zahradního kohoutku.

 Kované sluneční hodiny a jejich nastavení

Kované slunečné hodiny jsou narozdíl od ostatních variant litinových slunečních hodin do zahrady vyráběné z ocelových dílů, které jsou upravované řezáním a kováním. Výhodou od litinových slunečních hodin (které mohou po pádu na zem prasknout) je jejich větší odolnost a menší riziko poškození slunečních hodin v zahradě.

 

kované sluneční hodiny můžete vybírat z variant na zeď i na postavení třeba do skalky v zahradě.Montáž zahradního umyvadla na zeď

Kategorie: Zahradní umyvadla,

Montáž zahradního umyvadla na zeď zvládne každý kutil a i ti méně zruční by měli zvládnout montáž max. do 30 minut.

 

Co budeme k montáži zahradního umyvadla potřebovat?

 

  • vrtačku + vrták
  • hmoždinky  4ks
  • šroubky 4ks
  • silikonové těsnění / konopí
  • metr
  • tužku

 

Hlavní věc, která ovlivňuje celou montáž je přívod vody.  Pokud máte přívod vody pro zahradní kohoutek v požadovaném místě, stačí umístit umyvadlo bez kohoutku na místo přívodu a vyznačit v místě otvorů v umyvadle určených pro přišroubování, bod pro vyvrtání otvorů do zdi.