virtuální prohlídka od Google
Kryt stojanu vánočního stromku
banner prodejna
Banner - Bydlet jako cestovatel ČT1
CZ - banner chalupářství se vrací

Nevhodné umístění může zapříčinit předčasné a nevtratné poškození hodin

 

O místě umístění venkovních hodin určených do altánů a pod zastřešené zahradní pergoly, přemýšlejte a vybírejte již před jejich pořízením. 

 

  • Je určené místo ochráněno před přímým slunečním světlem? (nesvítí sluníčko přímo na ciferník?)
  • Je místo pro připevnění hodin chráněno před přímým deštěm? 
  • Je omítka a zeď suchá a nehrozí tak vypařování vlhkosti zdi do prostoru za hodinami? 

   

Nesprávné umístění (na přímém dešti, vlhké zdi,  nebo slunečním záření) může způsobit nadměrné rosení a následné vypařování vlhkosti z prostoru hodin a tak předčasně dojít k oxidaci dílů, pokrabacení tapety ciferníku a tak k jejich poškození.

  

Naprosto nevhodné jsou pro umístění do vnitřního bazénu!

 

Též umístění venkovních hodin na vlhkou zeď, ať už nové, ještě časem nevyschlé omítky, nebo starší vlhkou zeď.  

 

Vzdušná vlhkost hodinám nevadí, ale vlhkost ze zdi, obohacená o minerály z odpařujícího se povrchu, hodiny nenávratně poškodí usazováním na mosazných dílech hodin!

   

Dbejte doporučení, díky kterým značně prodloužíte životnost hodin.

   

Hodiny umístěte na místo, kde nebude vystaveno přímému slunečnímu záření.  Zabráníte tím blednutí "vyšisování" tapety ciferníku a současně vysokým teplotám na přímém slunci.  Samotné teploty dílům hodin ani teploměru nevadí. Sluneční záření ale podporuje prudké změny, neustálé odpařování vzdušné vlhkosti v hodinách, kondenzování vody a poškozování dílů hodin. 

      

nesprávné umístění venkovních hodin

 

Při umístění na neslunném místě, např. pod zastřešenou venkovní pergolou nedochází k tak prudkým teplotním změnám a v hodnotách vlhkosti v prostoru hodin. Výrobek při dodržení návodu k použití vám tak bude sloužit dlouho a nedojde k předčasnému poškození tohoto výrobku.  

  

venkovní hodiny poškození

 

V případě umístění na přímém dešti na slunné straně dochází k neustálým změnám vlhkosti během svitu slunce na výrobek a následným srovnání skutečné vzdušné vlhkosti v prostoru výrobku. Jelikož dochází při umístění na přímém slunci k výkyvům těchto hodnot náhle, dochází současně ke kondenzaci vody, která poškodí díly hodin a nevratně je tak poškodí.

  

Dbejte proto důraz na vhodné umístění, např. nad krbem, vchodovými dveřmi, nebo stěně venkovní kuchyně pod pergolou, aby Vám tak výrobek sloužil dlouhá léta. Zejména umístěním hodin na suchý povrch. 

 

kondenzace vody způsobí oxidaci dílů na strojku a ručičkách hodin