Zahradní umyvadla
virtuální prohlídka od Google
Kryt stojanu vánočního stromku
banner prodejna
Banner - Bydlet jako cestovatel ČT1
CZ - banner chalupářství se vrací

Zazimování

 

Stejně jako příroda, i zahrada se musí řádně připravit na přicházející zimu. Narozdíl od lesa nebo luk ale zahradě musíme trochu pomoct. 

 

Jako první jistě přijde na řadu sklizeň dobrot, které nám zahrada poskytla. Na podzim se můžeme těšit pravděpodobně už jen na plody jako jsou jablka nebo hrušky. Ty najdou v domácnosti mnohé využití, třeba v oblíbeném štrůdlu, nasušené jako křížaly (v hezké dóze budou křížaly krásným vánočním dárkem pro kolegyně v práci), a nebo uschované v přepravce v chladnu na horší časy.

 

Přepravka

 

Záhonky, které nás přes léto zásobovali čerstvým ovocem a zeleninou si zaslouží pořádnou péči. V tom vám bude nejvíce nápocné zahradní nářadí jako rýč, motyčka nebo menší ruční hrábě.

 

I stromy a keře potřebují pomocnou ruku. Zahradní nůžky nebo sekyrky se postarají o suché a nezdravé větve jak u stromů, tak u zahradních keřů či živého plotu.

 

Zahradní nářadí

 

Sekera

 

Kromě záhonků je vhodné postarat se i o všechny dekorace na zahradě. Pokud máte sošky či pítka pro ptáčky z odolného a mrazuvzdorného materiálu jako je beton, pak můžou zahradu zdobit i v zimě. Litinové a keramické doplňky ovšem raději před mrazy schovejte do vnitřních prostor.

 

Zahradní soška

 

Nezapomínejte ani na opeřené návštěvníky našich zahrad, kteří v zimě potřebují naši pomoc více než obvykle. Přichystejte ptáčkům na zahradě místo, kde se mohou schovat před nepříznivým počasím nebo mlsnými kočkami, a kde se zároveň můžou posilnit nějakými dobrotami. Můžete využít pítka, které již máte (skvěle poslouží také jako krmítka) a nebo pořiďte krmítka či budky se stříškou.

 

Krmítko pro ptáky

 

Zazimujte zahradu i terasu s předstihem ještě před prvními ranními mrazíky. Zahrada tak bude v plné síle připravená na novou sezónu a vy budete mít spoustu času připravit na zimu a Vánoce i svůj domov zevnitř.